Co agencja Sensiscare może zaoferować kandydatom? Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

Agencja Sensiscare jest agencją rekrutacyjną specjalizującą się w ofertach pracy dla opiekunów osób starszych w Niemczech. Oferujemy naszym kandydatom szeroki wybór ofert pracy w Niemczech. Priorytetem Sensiscare jest bezpieczeństwo i zadowolenie pracowników.

Oferty dla opiekunów osób starszych w Niemczech – co zyskują osoby chcące nawiązać współpracę z agencją Sensiscare?

Rynek pracy dla opiekunów w Niemczech stale się rozwija. Podczas gdy coraz więcej osób decyduje się na pracę w charakterze opiekuna, liczba dostępnych ofert pracy dla opiekunów również rośnie w szybkim tempie. Wiele osób szuka powodów, by przenieść się za granicę i rozpocząć pracę w Europie Zachodniej. Ale co zyskują kandydaci, którzy decydują się na podjęcie pracy w charakterze opiekuna w Niemczech? Czego mogą oczekiwać od swojego pracodawcy?

Opiekunki osób starszych odpowiedzialne są m.in. za wykonywanie niektórych obowiązków domowych, takich jak gotowanie, sprzątanie czy robienie zakupów. Zadaniem opiekunki jest zajmowanie się starszą osobą i pomaganie jej prowadzić szczęśliwe i niezależne życie. W zależności od kwalifikacji może być również konieczne monitorowanie funkcji życiowych lub podawanie leków.

Agencja opiekunek osób starszych Sensiscare oferuje możliwość pracy w niepełnym lub pełnym wymiarze godzin. W ten sposób można połączyć pracę z nauką lub innymi interesującymi zajęciami. Można również ubiegać się o pracę opiekuna z zamieszkaniem, jeśli to bardziej odpowiada potrzebom kandydata.

Korzyści wynikające z podjęcia pracy jako opiekunka w Niemczech z agencją Sensiscare

Podejmując pracę opiekunki w Niemczech z agencją Sensiscare, kandydaci otrzymują następujące korzyści:

 • legalne zatrudnienie, podpisanie umowy jest warunkiem koniecznym,
 • jasno określone obowiązki,
 • wszystkie niezbędne szkolenia – kandydat dowie się nie tylko, jak opiekować się osobą starszą, ale także o kwestiach prawnych związanych z pracą za granicą oraz o sposobie działania agencji,
 • oferty pracy dopasowane indywidualnie do możliwości i oczekiwań opiekunki,
 • ubezpieczenie zdrowotne przez cały czas trwania umowy,
 • dodatkowe prywatne ubezpieczenie z Warta Travel,
 • zorganizowany i opłacony transport,
 • wynagrodzenie w wysokości minimum 1500€ miesięcznie,
 • pracę w przyjaznym zespole z dużym doświadczeniem,
 • całodobowe wsparcie koordynatora 7 dni w tygodniu – wsparcie na każdym etapie pracy za granicą – od rekrutacji do wyjazdu, w trakcie pracy, a także w razie jakichkolwiek trudności – koordynatorzy są zawsze do dyspozycji!

Praca jako opiekunka osób starszych – co oznacza dobra umowa dla opiekunów?

Dobra umowa oznacza bezpieczeństwo, spokój ducha i to, że wiemy dokładnie, czego możemy oczekiwać od agencji – i czego agencja oczekuje od kandydatów.

Agencja Sensiscare traktuje swoją odpowiedzialność wobec opiekunów bardzo poważnie i wierzy, że dobry kontrakt jest podstawą każdej zdrowej relacji.

Rzeczy, które umieszczane są w umowie:

 • jasno określona wysokość wynagrodzenia,
 • informacja dotycząca zapewnionego ubezpieczenia,
 • szkolenia i kursy, jakie zapewnia agencja,
 • rodzaj zatrudnienia,
 • jasno określony zakres obowiązków opiekunki osoby starszej,
 • czas obowiązywania warunków umowy.

Umowa może uchronić opiekuna osób starszych przed nieporozumieniami dotyczącymi tego, jakie są jego obowiązki i w jaki sposób mają być one wypełniane.

Jak przebiega rekrutacja w agencji Sensiscare? Jak zostać opiekunką osób starszych w Niemczech?

Polityka rekrutacyjna Sensiscare opiera się na trzech podstawowych zasadach:

 • dbałość o dobrze przeprowadzony proces rekrutacji,
 • zapewnienie jak najlepszego wsparcia dla naszych pracowników,
 • zapewnienie atrakcyjnych wynagrodzeń i stabilnych warunków zatrudnienia.

Jak wiadomo, nie każdy może opiekować się osobami starszymi. Dlatego też wybór odpowiedniej osoby do tej pracy jest bardzo odpowiedzialnym i trudnym zadaniem. Agencja Sensiscare chce, aby jej klienci czuli się bezpiecznie i otrzymali jak najlepszą usługę, dlatego dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wysoką jakość usług.

Na początek zatrudniane są osoby, które mają doświadczenie w opiece nad osobami starszymi i przeszły wszystkie odpowiednie egzaminy i szkolenia. Ale to nie wszystko! Sensiscare dba również o to, aby wszyscy zatrudniani opiekunowie przeszli pełne szkolenie w agencji, co oznacza, że poznają wartości i filozofię pracy, dzięki czemu mogą świadczyć usługi na najwyższym poziomie.

Jak zgłosić się do agencji Sensiscare?

Na stronie agencji widoczna jest zakładka Rekrutacja. To właśnie tam powinny kierować się wszystkie zainteresowane pracą osoby. Na początek należy skontaktować się z pracownikiem agencji poprzez wypełnienia ankiety, formularza kontaktowego lub wykonanie telefonu. Rekruter poinformuje o całym dalszym procesie. To też dobry moment, aby zadawać pytania, które z pewnością pojawiają się przed podjęciem pracy w charakterze opiekuna osoby starszej.

Kogo szuka agencja Sensiscare? Jakie wymagania powinien spełnić opiekun osób starszych?

Agencja opiekunek Sensiscare poszukuje osób chętnych do wyjazdu do Niemiec i podjęcia pracy w charakterze opiekunki osób starszych.

Jakie wymagania powinno się spełnić?

 • znajomość języka niemieckiego w stopniu minimum komunikatywnym,
 • doświadczenie w opiece nad osobami starszymi,
 • opiekun osoby starszej powinien posiadać odpowiednie predyspozycje, takie jak komunikatywność, cierpliwość czy niezbędna empatia,
 • sprawność fizyczna, która pozwoli na wykonywanie obowiązków, które mogą wymagać sporego wysiłku,
 • łatwość odnajdywania się w zupełnie nowym środowisku,
 • otwartość na nowe wyzwania,
 • szczera chęć pomocy seniorom.

Dlaczego warto współpracować z agencją Sensiscare?

Bardzo ważne jest to, że współpracując z agencją opiekunek nad osobami starszymi w Niemczech, nie ponosi się żadnych opłat związanych z procesem rekrutacji. Drugą zaletą jest gwarancja pracy w sprawdzonym i profesjonalnym zespole.

Decydując się na współpracę z agencją Sensiscare, można również liczyć na pełne wsparcie na każdym etapie pobytu za granicą. W ramach usług agencji organizowane są bezpłatne szkolenia przygotowujące do pracy oraz wszelkie niezbędne wsparcie koordynacyjne po przyjeździe do Niemiec. W razie potrzeby u boku pracownika będą koordynatorzy agencji, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania i rozwiążą problemy, które mogą pojawić się w trakcie pracy.

Kolejnym powodem, dla którego warto szukać pracy jako opiekunka osób starszych za pośrednictwem agencji, jest bezpieczeństwo prawne całego procesu – zarówno przed wyjazdem, jak i podczas pracy za granicą. Decydując się na współpracę z agencją, można mieć pewność, że wszystkie formalne sprawy będą załatwione prawidłowo i przez doświadczony personel.